MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

King Gizzard & The Lizard Wizard

PetroDragonic Apocalypse; or, Dawn of Eternal Night: An Annihilation of Planet Earth and the Beginning of Merciless Damnation

16/06/2023

KGLW

1. Motor Spirit
2. Supercell
3. Converge
4. Witchcraft
5. Gila Monster
6. Dragon
7. Flamethrower
8. Dawn of Eternal Night (tylko na winylu)

Największy dziś muzyczny kameleon objawia się w nowej odsłonie. Tym razem serwuje bezczelny, soczysty thrash. Nie rezygnuje przy tym z psychodelicznych przypraw, co w efekcie przynosi płytę dającą prawdziwego kopa.

Konsekwentnie pozostając w programowej niekonsekwencji, KGLW wracają do eksplorowanego już wcześniej gatunku, ale nie po to, by nawiązać do albumu Infest the Rat’s Nest lub przemierzać poznane już terytoria. Płytę, której tytuł jest jeszcze trudniejszy do zapamiętania niż nazwa zespołu, dzielą do niego lata świetlne.

PetroDragonic Apocalypse to brutalny koncept album, opowiadający w szaleńczym tempie, przy dźwięku rozdzierających gitar, szczękającego metalu i demonicznych wokali o upadku cywilizacji zachłyśniętej żądzą ropy naftowej. Monstrualne tornada dewastują Ziemię, Bóg umiera, gigantyczny gad pustoszy planetę, nadchodzi apokalipsa.

To nie jest album ciekawostka, nagrany przez kapelę, która zazwyczaj robi co innego. King Gizzard grają, jak prawdziwi mistrzowie gatunku. Ich thrash to miażdżąca maszyneria napędzana piekielnymi bębnami i bezlitosnymi riffami, która pomimo prostoty założeń, aż kipi od drobnych akcentów z innych przestrzeni, nieoczekiwanych zwrotów i progresywnych pochodów. Dzięki nim zespołowi udało się tchnąć nowego ducha w tradycyjną formę.

Podoba Ci się album

PetroDragonic Apocalypse; or, Dawn of Eternal Night: An Annihilation of Planet Earth and the Beginning of Merciless Damnation?

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".