MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Kelela

Raven

Warp

1. Washed Away
2. Happy Ending
3. Let It Go
4. On the Run
5. Missed Call
6. Closure
7. Contact
8. Fooley
9. Holier
10. Raven
11. Bruises
12. Sorbet
13. Divorce
14. Enough for Love
15. Far Away

Kelela i jej najnowsza płyta czyli błyskotliwy miks elegancji, zmysłowości i dźwiękowych innowacji.

“RAVEN” to kontynuacja docenionego przez krytyków debiutanckiego albumu “Take Me Apart”, który umożliwił wejście Keleli do mainstreamu. Wszystkie nowe utwory są autorstwa Keleli, która także jest głównym producentem przy współpracy takich producentów jak: Yo van Lenza, Kaytranada, Bambii, Asmara, LSDXOXO.

Umiejętnie poruszając się między R&B i muzyką taneczną, Kelela finezyjnie połączyła muzykę, sztukę i modę. W 2017 roku debiutancki album Keleli “Take Me Apart”, przyspieszył jej nieuchronny awans do głównego nurtu zarówno popu, jak i kultury undergroundowej. Od tego czasu współpracowała z innymi wizjonerskimi artystami, takimi jak Solange, Gorillaz, Andrew Thomas Huang i Danny Brown. Z osobistym stylem tak wizualnie kalejdoskopowym, jak gatunkowo jej muzyka, Kelela ugruntowała swoją pozycję jako awangarda dźwiękowych i estetycznych innowacji. W przemyślany sposób mieszając elegancję, futuryzm, boskość i zmysłowość, wyjątkowa perspektywa Keleli wyrzeźbiła ścieżkę, która pokazuje styl zarówno jako składnik sztuki, jak i sztukę samą w sobie.

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.