MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Kara Jackson

Why Does The Earth Give Us People To Love?

September Recordings

1. recognized
2. no fun/party
3. dickhead blues
4. therapy
5. pawnshop
6. brain
7. free
8. lily
9. rat
10. why does the earth give us people to love?
11. curtains
12. recognize reprise
13. liquor

23-letnia poetka głębokim, ciepłym głosem opowiada o pustce, żalu i rozczarowaniu. Robi to bardzo przekonująco, serwując na debiutanckim krążku urzekającą paletę dźwięków czerpiących z bluesa, jazzu, folku, low-fi.

Kara Jackson pomimo młodego wieku jest utytułowaną poetką (National Youth Poet Laureate w 2019), doświadczoną między innymi w poetyckich slamach i spoken word. Kilka lat temu wydała krótką EPkę, teraz zaś debiutuje pełnometrażowym krążkiem.

Inspiracją do jego powstania była m.in. śmierć najbliższej przyjaciółki. Stąd tytuł, który w tytułowym utworze jest rozwijany – Dlaczego Ziemia daje nam ludzi do kochania, skoro zsyła chorobę, która ich zabija? Paradoksalnie smutek, melancholia i rozgoryczenie dają muzyce Kary Jackson siły. Znajdziemy w niej wpływy bardzo dawnych pieśni ludowych, bluesa, jazzu i low-fi. Ale też teatralizację i podniosłość unoszone smyczkami.

To na pewno jeden z ciekawszych tegorocznych debiutów.

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".