MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Kara Jackson

Why Does The Earth Give Us People To Love?

September Recordings

1. recognized
2. no fun/party
3. dickhead blues
4. therapy
5. pawnshop
6. brain
7. free
8. lily
9. rat
10. why does the earth give us people to love?
11. curtains
12. recognize reprise
13. liquor

23-letnia poetka głębokim, ciepłym głosem opowiada o pustce, żalu i rozczarowaniu. Robi to bardzo przekonująco, serwując na debiutanckim krążku urzekającą paletę dźwięków czerpiących z bluesa, jazzu, folku, low-fi.

Kara Jackson pomimo młodego wieku jest utytułowaną poetką (National Youth Poet Laureate w 2019), doświadczoną między innymi w poetyckich slamach i spoken word. Kilka lat temu wydała krótką EPkę, teraz zaś debiutuje pełnometrażowym krążkiem.

Inspiracją do jego powstania była m.in. śmierć najbliższej przyjaciółki. Stąd tytuł, który w tytułowym utworze jest rozwijany – Dlaczego Ziemia daje nam ludzi do kochania, skoro zsyła chorobę, która ich zabija? Paradoksalnie smutek, melancholia i rozgoryczenie dają muzyce Kary Jackson siły. Znajdziemy w niej wpływy bardzo dawnych pieśni ludowych, bluesa, jazzu i low-fi. Ale też teatralizację i podniosłość unoszone smyczkami.

To na pewno jeden z ciekawszych tegorocznych debiutów.

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.