MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Kae Tempest

Nice Idea EP

Republic Records

1. Love Harder
2. Thinking Clearly
3. Nice Idea
4. Split the Atom

Kae Tempest, niezwykle wszechstronny brytyjski twórca wydał z okazji Record Store Day winylową EP-kę "Nice Idea". Tego dnia online ukazał się także utwór "Love Harder".

Wyprodukowane przez Dana Careya piosenki zostały napisane oraz nagrane w zaledwie pięć dni, podczas krótkiej przerwy między koncertami. Kae Tempest, to artysta wyjątkowo twórczy – tworzy spoken-word, jest raperem, poetą, powieściopisarzem i także dramaturgiem. Dwa lata temu Tempest zdecydował się na coming out, ujawniając się jako osoba niebinarna – transmężczyzna.

Tytułowy, wcześniej zaprezentowany jako singiel utwór “Nice Idea” został zainspirowany uczuciem miłości, w której jest się szczęśliwym po prostu nic razem nie robiąc. “To piosenka o chęci pozostania w łóżku przez cały dzień z osobą, w której jesteś zakochany. Wyobraź sobie, że mógłbyś po prostu zamknąć cały świat i cieszyć się sobą” – mówi Kae.

Intymny tekst “Nice Idea” wspiera dość niespokojna i jazzująca warstwa instrumentalna z wyraźnym wpływem breakbeatu. Utwór miał premierę razem z teledyskiem nakręconym przez przyjaciela z dzieciństwa, Kwake Bassa w rodzinnym mieście Kae – południowym Londynie.

“Love Harder” z kolei to obdarzony iście festiwalowym refrenem, rapowy groove.

Podoba Ci się album

Nice Idea EP?

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".