MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Kae Tempest

Nice Idea EP

Republic Records

1. Love Harder
2. Thinking Clearly
3. Nice Idea
4. Split the Atom

Kae Tempest, niezwykle wszechstronny brytyjski twórca wydał z okazji Record Store Day winylową EP-kę "Nice Idea". Tego dnia online ukazał się także utwór "Love Harder".

Wyprodukowane przez Dana Careya piosenki zostały napisane oraz nagrane w zaledwie pięć dni, podczas krótkiej przerwy między koncertami. Kae Tempest, to artysta wyjątkowo twórczy – tworzy spoken-word, jest raperem, poetą, powieściopisarzem i także dramaturgiem. Dwa lata temu Tempest zdecydował się na coming out, ujawniając się jako osoba niebinarna – transmężczyzna.

Tytułowy, wcześniej zaprezentowany jako singiel utwór “Nice Idea” został zainspirowany uczuciem miłości, w której jest się szczęśliwym po prostu nic razem nie robiąc. “To piosenka o chęci pozostania w łóżku przez cały dzień z osobą, w której jesteś zakochany. Wyobraź sobie, że mógłbyś po prostu zamknąć cały świat i cieszyć się sobą” – mówi Kae.

Intymny tekst “Nice Idea” wspiera dość niespokojna i jazzująca warstwa instrumentalna z wyraźnym wpływem breakbeatu. Utwór miał premierę razem z teledyskiem nakręconym przez przyjaciela z dzieciństwa, Kwake Bassa w rodzinnym mieście Kae – południowym Londynie.

“Love Harder” z kolei to obdarzony iście festiwalowym refrenem, rapowy groove.

Podoba Ci się album

Nice Idea EP?

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.