MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Jozef van Wissem

The Night Dwells in the Day

19/01/2024

Incunabulum

1. The Devil Is A Fair Angel And The Serpent A Subtle Beast
2. The Call Of The Deathbird (feat. Hilary Woods)
3. With Our Hands Our Hearts To Raise
4. In Exile Here We Wander
5. Slowly The Rays Of Daylight Fade
6. May The Bright Gate Welcome You
7. The Day Of The Lord

Jozef van Wissem to lutnista adaptujący kilkusetletnie tabulatury. Jego nowa płyta stanowi unikalną mozaikę monumentalnych i kontemplacyjnych utworów, w których brzmienie lutni subtelnie wzbogacają elektronika i drony. Minimalistyczna i hipnotyczna.

Podoba Ci się album

The Night Dwells in the Day?

A te płyty znasz?

Premiera: 23/02/2024
Trzeci album belgijskich "książąt mroku" nagrany w cztery tygodnie, podczas ostrej zimy na przełomie 2022/2023 roku. Nie tak ponury jak poprzednie płyty, ale wciąż pełen surowej energii i emocji.
Premiera: 23/02/2024
4 lata po kapitalnym albumie "Kitchen Sink", Nadine Shah powraca z płytą "Filthy Underneath". Nie po raz pierwszy okazuje się, że wychodzenie z mrocznych życiowych zaułków może zaowocować dziełem wybitnym.
Premiera: 23/02/2024
Piosenki na nowej płycie Real Estate błyszczą i promieniują ciepłem, łącząc nieskrępowany zachwyt wczesnych dokonań grupy z perspektywą wypracowanej dojrzałości.
Premiera: 23/02/2024
W czasie gdy ich klasyczne kawałki sprzed 17 lat trendują na Tik Toku, MGMT przychodzą z nowym albumem."Loss Of Life" budzi wiele szlachetnych skojarzeń i przynosi co najmniej kilka świetnych piosenek.