MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Hide (USA) + SECT7 w łódzkiej Przestrzeni

Hide, atakujący wszelkie zmysły industrialny duet z Chicago wystąpi w Łodzi 10 maja. Zaprezentuje się także łódzki projekt SECT7.

Kilka lat temu, w 2018 roku, zespół HIDE podbił serca publiczności łódzkiego klubu DOM, prezentując niesamowite show Short Sharp Shock. Ich muzyka to precyzyjna fuzja agresji, hałasu i maksymalnego beatu, która nie pozostawia nikogo obojętnym. HIDE łączy tradycje industrialnych klasyków, muzykę z Wax-Trax Records, postpunk, hardcorepunk i gotyk. Twórczość zespołu nawiązuje wyraźnie do body art, co daje wyraz ich radykalnym akcjom i bezpośrednim przekazom. Heather Gabel, twarz zespołu HIDE, to totalna performerka, charakterystyczna, kolażowa i punkowa. HIDE istnieje od 2014 roku i został ogłoszony, obok YOUTH CODE, nową siłą amerykańskiej sceny industrial.

HIDE. Foto: Dais Records

SECT7 to jednoosobowy projekt z Łodzi, udanie łączący wielość stylów i estetyk, takich jak electro, techno, EBM i electro industrial. Muzyka jest pełna wpływów kina thrill, filmów noir i cinema giallo, oraz ruchomych obrazów klasy B, C i A. SECT7 stara się oddać puls naszych czasów, które są naznaczone nadmiarem informacji, komunikatów i nadprodukcji. Ciężka atmosfera tej muzyki jest odbiciem świata, a potencjałem artystki jest reaktywność i klimat.

Bilety na koncert w cenie 50 zł dostępne będą przed wejściem.

A o tych koncertach wiesz?

10 kwietnia, 2024
Kompozytor i gitarzysta łączący muzykę żydowską z bluesem, jazzem i folkiem. We wrześniu ubiegłego roku wydał płytę Talán, a na początku stycznia ukazał się album jego nowego projektu, Hizbut Jámm.
19 kwietnia, 2024
Jeden z najważniejszych australijskich zespołów wystąpi w jednej z najlepszych sal w Polsce. Ich szamański, hipnotyczny jazz wybrzmi doskonale w tym unikalnym wnętrzu. To z pewnością jedno z wydarzeń roku.
29 lutego, 2024
Swans ponownie zagrają w Polsce! Zespół wraca na kolejne dwa koncerty. Tym razem wystąpi we wrocławskich Zaklętych Rewirach (29.02) i gdańskim Starym Maneżu (1.03). Jako support wystąpi Maria W. Horn.
2 lipca, 2024
The Smashing Pumpkins w czerwcu ruszają na europejską część trasy The World Is a Vampire Tour, promującej album ATUM: A Rock Opera in Three Acts. W Polsce zagrają w Gliwicach.