MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Hide (USA) + SECT7 w łódzkiej Przestrzeni

Hide, atakujący wszelkie zmysły industrialny duet z Chicago wystąpi w Łodzi 10 maja. Zaprezentuje się także łódzki projekt SECT7.

Kilka lat temu, w 2018 roku, zespół HIDE podbił serca publiczności łódzkiego klubu DOM, prezentując niesamowite show Short Sharp Shock. Ich muzyka to precyzyjna fuzja agresji, hałasu i maksymalnego beatu, która nie pozostawia nikogo obojętnym. HIDE łączy tradycje industrialnych klasyków, muzykę z Wax-Trax Records, postpunk, hardcorepunk i gotyk. Twórczość zespołu nawiązuje wyraźnie do body art, co daje wyraz ich radykalnym akcjom i bezpośrednim przekazom. Heather Gabel, twarz zespołu HIDE, to totalna performerka, charakterystyczna, kolażowa i punkowa. HIDE istnieje od 2014 roku i został ogłoszony, obok YOUTH CODE, nową siłą amerykańskiej sceny industrial.

HIDE. Foto: Dais Records

SECT7 to jednoosobowy projekt z Łodzi, udanie łączący wielość stylów i estetyk, takich jak electro, techno, EBM i electro industrial. Muzyka jest pełna wpływów kina thrill, filmów noir i cinema giallo, oraz ruchomych obrazów klasy B, C i A. SECT7 stara się oddać puls naszych czasów, które są naznaczone nadmiarem informacji, komunikatów i nadprodukcji. Ciężka atmosfera tej muzyki jest odbiciem świata, a potencjałem artystki jest reaktywność i klimat.

Bilety na koncert w cenie 50 zł dostępne będą przed wejściem.

A o tych koncertach wiesz?

Moka Efti Orchestra, zespół z kultowego serialu, "Babylon Berlin" wystąpi we wrześniu w Łodzi.
Z okazji 35. rocznicy wydania płyty Substance Joy Division, Peter Hook & The Light zagrają na żywo jej zawartość. W programie znajdą się także utwory z płyty Substance New Order.
Obchodzący w tym roku 25-lecie działalności zespół Sunn O))) we wrześniu wystąpi w Polsce. Towarzyszyć mu będzie Kali Malone, której twórczość charakteryzują powtarzające się harmonie syntezatorów i instrumentów akustycznych.
"We are a rock'n'roll band. And a pop band. And an industrial groove machine. We are intellectual love gods." Jeden z najbardziej bezkompromisowych zespołów w historii zawita jesienią do Łodzi na Festiwal Soundedit. Panie i Panowie, The Sisters Of Mercy.