MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Helen Money, Will Thomas

Trace

12/05/2023

Thrill Jockey Records

1. Someone Out There
2. Thieves
3. Half Asleep
4. Boulevard in Silence
5. Abandon
6. Trace
7. She Never Suspected
8. Half Awake
9. Tilt
10. Glass Shattered
11. The Wheel

Nowy album duetu jest przykładem mocy jaką rodzi w formie dźwięków chemia dwojga rozumiejących się, dojrzałych artystów.

Helen Money (Alison Chesley) jest wiolonczelistką, która współpracowała z kilkoma ważnymi osobistościami sceny alternatywnej, takimi jak Jarboe, Bob Mould, Steve Albini i Neurosis. Will Thomas, jest kompozytorem muzyki filmowej, a wcześniej współpracował z Helen Money przy jej solowych produkcjach. Współpracuje też z Rogerem Eno (młodszym bratem Briana Eno).

Helen Money/Will Thomas. Foto: Jim Newberry

“Trace” to wyśmienity przykład pochłaniającego mistyką uniwersum dźwięków. Supermoc Alison Chesley jako wiolonczelistki i kompozytorki oraz dyskretnie dozowana biegłość Willa Thomasa w korzystaniu z możliwości elektronicznego instrumentarium tworzą potężny efekt, wzmacniający poczucie tajemnicy i poszukiwania.

Dla uważnych – głosy obojga kompozytorów także bywają na tym albumie słyszalne, choć jako ledwo zauważalny element całości. Duet wykorzystuje barwę, ton i dynamikę jako podstawowe narzędzia w tworzeniu imponujących, emocjonalnych narracji. Wspólnie panują nad dźwiękami poszukując piękna. Są blisko osiągnięcia celu. Sprawdźcie jak blisko.

Podoba Ci się album

Trace?

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".