MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Helado Negro

Phasor

09/02/2024

4AD

1. LFO
2. I Just Want to Wake Up With You
3. Best For You and Me
4. Colores Del Mar
5. Echo Tricks Me
6. Out There
7. Flores
8. Wish You Could Be Here
9. Es Una Fantasia

Twórca jednej z najlepszych piosenek czasów lockdownu ("Gemini & Leo"), powraca ze zbiorem utworów zainspirowanych brzmieniem syntezatora Sal -Mar.

Idea nagrania nowego albumu zatytułowanego “PHASOR” sięga roku 2019, kiedy w swoje 39 urodziny Roberto Carlos Lange (Helado Negro) spędził 5 godzin na Uniwersytecie w Illinois z syntezatorem SAL – MAR, którego autorem był Salvatore Martirano wraz z grupą inżynierów i muzyków. Złożony instrument SAL-MAR jest systemem hybrydowym, w którym obwody logiczne TTL sterują modułami analogowymi, takimi jak oscylatory, wzmacniacze i filtry sterowane napięciem, może stworzyć nieskończoną ilość możliwości w sekwencjach dźwiękowych.”Byłem nim zachwycony. Zakres dźwięków, które nagrałem w ciągu pięciu godzin, był momentem błogości” – wspomina Roberto.
Dźwięki, które stworzył z SAL-MAR, powróciły jako harmoniczni towarzysze, przewodnicy rytmicznych wzorów i rozkwitające przejścia. Często wracał, by posłuchać tego, co nagrał, jako inspiracji. “Nie staram się tak bardzo szukać pomysłu” – mówi – “Pozwalam improwizacji się wydarzyć, a jeśli wydarzy się coś nowego, to jest to dar, który pojawia się na ścieżce”.

Podoba Ci się album

Phasor?

A te płyty znasz?

Premiera: 23/02/2024
Trzeci album belgijskich "książąt mroku" nagrany w cztery tygodnie, podczas ostrej zimy na przełomie 2022/2023 roku. Nie tak ponury jak poprzednie płyty, ale wciąż pełen surowej energii i emocji.
Premiera: 23/02/2024
4 lata po kapitalnym albumie "Kitchen Sink", Nadine Shah powraca z płytą "Filthy Underneath". Nie po raz pierwszy okazuje się, że wychodzenie z mrocznych życiowych zaułków może zaowocować dziełem wybitnym.
Premiera: 23/02/2024
Piosenki na nowej płycie Real Estate błyszczą i promieniują ciepłem, łącząc nieskrępowany zachwyt wczesnych dokonań grupy z perspektywą wypracowanej dojrzałości.
Premiera: 23/02/2024
W czasie gdy ich klasyczne kawałki sprzed 17 lat trendują na Tik Toku, MGMT przychodzą z nowym albumem."Loss Of Life" budzi wiele szlachetnych skojarzeń i przynosi co najmniej kilka świetnych piosenek.