MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Helado Negro

Phasor

09/02/2024

4AD

1. LFO
2. I Just Want to Wake Up With You
3. Best For You and Me
4. Colores Del Mar
5. Echo Tricks Me
6. Out There
7. Flores
8. Wish You Could Be Here
9. Es Una Fantasia

Twórca jednej z najlepszych piosenek czasów lockdownu ("Gemini & Leo"), powraca ze zbiorem utworów zainspirowanych brzmieniem syntezatora Sal -Mar.

Idea nagrania nowego albumu zatytułowanego “PHASOR” sięga roku 2019, kiedy w swoje 39 urodziny Roberto Carlos Lange (Helado Negro) spędził 5 godzin na Uniwersytecie w Illinois z syntezatorem SAL – MAR, którego autorem był Salvatore Martirano wraz z grupą inżynierów i muzyków. Złożony instrument SAL-MAR jest systemem hybrydowym, w którym obwody logiczne TTL sterują modułami analogowymi, takimi jak oscylatory, wzmacniacze i filtry sterowane napięciem, może stworzyć nieskończoną ilość możliwości w sekwencjach dźwiękowych.”Byłem nim zachwycony. Zakres dźwięków, które nagrałem w ciągu pięciu godzin, był momentem błogości” – wspomina Roberto.
Dźwięki, które stworzył z SAL-MAR, powróciły jako harmoniczni towarzysze, przewodnicy rytmicznych wzorów i rozkwitające przejścia. Często wracał, by posłuchać tego, co nagrał, jako inspiracji. “Nie staram się tak bardzo szukać pomysłu” – mówi – “Pozwalam improwizacji się wydarzyć, a jeśli wydarzy się coś nowego, to jest to dar, który pojawia się na ścieżce”.

Podoba Ci się album

Phasor?

A te płyty znasz?

Premiera: 05/04/2024
Pierwszy od niemal 5 lat nowy album najlepszych uczniów Paula Simona przynosi finezyjną mieszankę rockowej energii, delikatnych melodii i pomysłowych aranżacji z użyciem smyczków i instrumentów dętych.
Premiera: 22/03/2024
Ponad 20 lat od kapitalnego debiutu "A Sleep In The Back", Guy Garvey z ekipą wciąż w olimpijskiej formie. Na płycie znajdziecie wszystko za co kochacie Elbow, jeśli nie kochacie, ta płyta tego pewnie nie zmieni.
Premiera: 22/03/2024
Adrianne Lenker, jedna z najwybitniejszych autorek piosenek swojego pokolenia, prezentuje solowy projekt.
Premiera: 19/01/2024
YĪN YĪN, świetny holenderski kwartet z Maastricht, powrócił z sonicznie rozbudowanym trzecim albumem "Mount Matsu".