MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Grian Chatten

The Score

Partisan Records

1. The Score

Grian Chatten, wokalista dublińskiego zespołu Fontaines D.C, dzieli się debiutanckim solowym singlem „The Score”.

“The Score” to ciężki oddech pożądania. Napisałem go w Madrycie pomiędzy elektrycznym wentylatorem a umierającą rośliną i zamierzam go tam zatrzymać. Inspiracją był cukier i zachód słońca”. Tak o swojej piosence mówi Grian Chatten.

Rzadkie chwile wytchnienia od bezustannego harmonogramu tras koncertowych dały Chattenowi możliwość rozpoczęcia pracy nad czymś bardziej dla siebie i zajmującym inną przestrzeń głowy niż jego ogromnie udana praca w zespole. Zręczność Irlandczyka w posługiwaniu się słowami nadaje im ostrość i odnowiony rezonans w „The Score”, kontemplacyjnym i intymnym pierwszym zwiastunie muzycznym jako artysty solowego.

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.