MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Ewa Sad

Nwm

23/05/2023

Tygrysy Records

1.Nwm

Ewa Sad prezentuje numer z nadchodzącego albumu! Nwn to flagowy i radykalny przykład rodzimego crooked walk hood alien pop’u.

„Nwm” to rytmiczny, a jednocześnie senny IDM (a może już Sad-core?), nad którym góruje charakterystyczny wokal Ewy i tekst, który nie poddaje się jednoznacznej interpretacji.
Elektroniczne brzmienia i harmoniczne skojarzenia z Boards of Canada czy Aphex Twin’em nie są bezpodstawne, artystka sama przyznaje się do mimowolnego pozostawania pod wpływem swoich wczesnych inspiracji. W samym tekście przyznaje się też do kilku innych rzeczy…

A te kawałki znasz?

Czy ktoś jeszcz pamięta "Electric Feel" albo "Kids"? MGMT czyli twórcy kultowych singli powracają z premierowym utworem i zapowiadają nowy album, który ukaże się w lutym 2024.
Ostatnia piosenka Beatlesów wreszcie ukończona! Z pomocą sztucznej inteligencji domknięto historię, która rozpoczęła się w 1977 roku, gdy Lennon zarejestrował domowe demo z utworem.
Irlandzka wokalistka, Holly Macve w towarzystwie Lany Del Rey, prezentuje jesieniarski przebój roku.
Vera Sola i jej muzyczny spaghetti western czyli singiel zapowiadający płytę "Peacemaker". Album ukaże się w lutym 2024 roku.