MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Ewa Sad

Nwm

23/05/2023

Tygrysy Records

1.Nwm

Ewa Sad prezentuje numer z nadchodzącego albumu! Nwn to flagowy i radykalny przykład rodzimego crooked walk hood alien pop’u.

„Nwm” to rytmiczny, a jednocześnie senny IDM (a może już Sad-core?), nad którym góruje charakterystyczny wokal Ewy i tekst, który nie poddaje się jednoznacznej interpretacji.
Elektroniczne brzmienia i harmoniczne skojarzenia z Boards of Canada czy Aphex Twin’em nie są bezpodstawne, artystka sama przyznaje się do mimowolnego pozostawania pod wpływem swoich wczesnych inspiracji. W samym tekście przyznaje się też do kilku innych rzeczy…

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.