MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Everything But The Girl

Fuse

Buzzin' Fly Records

1. Nothing Left To Lose
2. Run a Red Light
3. Caution to the Wind
4. When You Mess Up
5. Time and Time Again
6. No One Knows We’re Dancing
7. Lost
8. Forever
9. Interior Space
10. Karaoke

Będąc u szczytu popularności, zrezygnowali z supportowania U2 na rzecz rodzinnego życia. To było 24 lata temu. Everything But The Girl powrócili z nową płytą.

Zaczynali jeszcze w latach 80-tych. Wciąż zdarza mi się położyć na gramofonowym talerzu album “Idlewild” z 1988 roku i cieszyć delikatnymi melodiami w akustycznych aranżacjach. Lata 90-te przyniosły elektronikę i klubowy sznyt wraz z płytą “Amplified Heart” oraz światowy hit “Missing”, do dziś grany przez stacje radiowe na całym globie. Minęły 24 lata od ostatniej płyty i oto mamy nową, “Fuse”.

Z pewnością nie zawiedzie fanów. Dostajemy zestaw melancholijnych melodii w średnich i wolnych tempach, wspartych o nienachalne bity. Głos Tracey Thorn nie stracił nic z dawnej magii, a piosenki “Caution To The Wind”, “Run A Red Light” i “Interior Space” skradną wasze serca.

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.