MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Dorothy Moskowitz & The United States of Alchemy

Under an Endless Sky

Tompkins Square

1. Under an Endless Sky
2. Cut the Roots Pt. 1
3. My Doomsday Serenade
4. My Last Tear
5. The Disappearance of Fireflies
6. Cut the Roots Pt. 2
7. Unknown to Ourselves

83 letnia wokalistka legendarnej grupy The United States of America na tle dźwiękowych plam i strzępów melodii i rytmów melodeklamuje teksty o przemijaniu. Niezwykła podróż przez nieprzewidywalny, muzyczny labirynt.

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.