MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Decadent Fun Club

Stamina

Decadent Fun Club

1.Stamina

"Stamina" to nowy singiel zwiastujący długo oczekiwany album zespołu Decadent Fun Club. Płyta ukaże się we wrześniu.

“Stamina” ma konstrukcję klasycznej piosenki z powtarzalnym, chwytliwym refrenem oraz zwrotkami napędzanymi charakterystycznym beatem przywodzącym na myśl hit Kate Bush “Running Up That Hill”, który niedawno święcił triumfy za sprawą serialu “Stranger Things”. Dodatkowo współpraca z Leszkiem Biolikiem w roli producenta, sprawiła, że piosenka zaskakuje lekkością i przebojowością.

“STAMINA” to słowo oznaczające zdolność organizmu do przetrwania. Paweł – autor tekstu – tak mówi o tekście piosenki: “Pisząc o “cyber malarii” i “zarazie obojętności” w 2019 roku miałem na myśli postępujący zanik miłości i najprostszych pierwiastków realnie scalających ludzi. Wirtualne narzędzia, które rzekomo miały ulepszyć naszą komunikację, de facto oddaliły nas od siebie jeszcze bardziej.

Nie miałem pojęcia, że te metaforyczne sformułowania z czasem nabiorą tak koszmarnie dosłownego znaczenia. Chciałbym jednak podkreślić, że wbrew pozorom jest to utwór niosący nadzieję! Moim celem nie jest sianie defetyzmu ani pielęgnowanie doła, a wręcz przeciwnie – pobudzanie serc i zwrócenie uwagi na to, co można ocalić.

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.