MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Decadent Fun Club

Stamina

Decadent Fun Club

1.Stamina

"Stamina" to nowy singiel zwiastujący długo oczekiwany album zespołu Decadent Fun Club. Płyta ukaże się we wrześniu.

“Stamina” ma konstrukcję klasycznej piosenki z powtarzalnym, chwytliwym refrenem oraz zwrotkami napędzanymi charakterystycznym beatem przywodzącym na myśl hit Kate Bush “Running Up That Hill”, który niedawno święcił triumfy za sprawą serialu “Stranger Things”. Dodatkowo współpraca z Leszkiem Biolikiem w roli producenta, sprawiła, że piosenka zaskakuje lekkością i przebojowością.

“STAMINA” to słowo oznaczające zdolność organizmu do przetrwania. Paweł – autor tekstu – tak mówi o tekście piosenki: “Pisząc o “cyber malarii” i “zarazie obojętności” w 2019 roku miałem na myśli postępujący zanik miłości i najprostszych pierwiastków realnie scalających ludzi. Wirtualne narzędzia, które rzekomo miały ulepszyć naszą komunikację, de facto oddaliły nas od siebie jeszcze bardziej.

Nie miałem pojęcia, że te metaforyczne sformułowania z czasem nabiorą tak koszmarnie dosłownego znaczenia. Chciałbym jednak podkreślić, że wbrew pozorom jest to utwór niosący nadzieję! Moim celem nie jest sianie defetyzmu ani pielęgnowanie doła, a wręcz przeciwnie – pobudzanie serc i zwrócenie uwagi na to, co można ocalić.

A te kawałki znasz?

Czy ktoś jeszcz pamięta "Electric Feel" albo "Kids"? MGMT czyli twórcy kultowych singli powracają z premierowym utworem i zapowiadają nowy album, który ukaże się w lutym 2024.
Ostatnia piosenka Beatlesów wreszcie ukończona! Z pomocą sztucznej inteligencji domknięto historię, która rozpoczęła się w 1977 roku, gdy Lennon zarejestrował domowe demo z utworem.
Irlandzka wokalistka, Holly Macve w towarzystwie Lany Del Rey, prezentuje jesieniarski przebój roku.
Vera Sola i jej muzyczny spaghetti western czyli singiel zapowiadający płytę "Peacemaker". Album ukaże się w lutym 2024 roku.