MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Człowiek

Żar

10/01/2024

33 Records

1. Żar

Karol Stolarek w swoim interdyscyplinarnym projekcie- Człowiek-kontynuuje swoją wydawniczą przygodę singlem zatytułowanym Żar. To zapowiedź debiutanckiego albumu, który ukaże się jeszcze w tym roku.

Do opublikowanych już singli Pomniki i Nowy Gotham wraz z początkiem nowego roku dołącza najświeższy utwór Człowieka zatytułowane Żar. Żar to nieszablonowa, świetnie brzmiąca elektronika z mocnymi esencjonalnymi basami, szeroką paletą syntezatorów oraz dynamicznym rytmem. To kombinacja swobodnego łączenia stylów takich jak rap, folklor, minimal, nu-rave, indie niosąca ze sobą groove i melodyjność.
Inspiracją do tekstu utworu były pieśni, na które artysta trafił w etnograficznych zapiskach Oskara Kolberga. Refleksje płynące z odbioru tych pieśni dotyczą tego, że pewne sprawy i emocje w człowieku nie zmieniają się, a to, co nas najpełniej zdobi, bardzo często jest najmniej widoczne.
Pierwsze szkice tekstu piosenki powstały podczas performansu audiowizualnego poświęconego cybernetyce. Z upływem czasu utwór ewoluował w kameralnym studio producenta Pawła Gapińskiego, gdzie przybrał obecną formę — mówi o genezie powstawania singla Karol Stolarek, używający Człowiek.
Do singla powstało również wideo, którego twórcą jest Mateusz Zubel – artysta młodego pokolenia, który w swoich pracach eksploruje ludzkie fantazje, filtrując je poprzez inspiracje zaczerpnięte z popkultury.
Najnowszy singiel Człowieka — Żar, jest również zapowiedzią nadchodzącego albumu, który ukaże się już w tym roku na przełomie lutego i marca.

Człowiek to projekt kształtujący się i dojrzewający od wielu lat w głowie piosenkarza, poety oraz artysty wizualnego Karola Stolarka. Przedstawiona przez niego muzyka to wynik kolizji wyobraźni z rzeczywistością. Artysta przy próbie tworzenia swoich dzieł czerpie z dorobku muzyki dawnej oraz współczesnej, posługując się przy tym tekstem w języku polskim modelowanym na wiele różnych sposobów, w których słuchacz może odnaleźć swoją bratnią duszę.

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.