MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Człowiek

Żar

10/01/2024

33 Records

1. Żar

Karol Stolarek w swoim interdyscyplinarnym projekcie- Człowiek-kontynuuje swoją wydawniczą przygodę singlem zatytułowanym Żar. To zapowiedź debiutanckiego albumu, który ukaże się jeszcze w tym roku.

Do opublikowanych już singli Pomniki i Nowy Gotham wraz z początkiem nowego roku dołącza najświeższy utwór Człowieka zatytułowane Żar. Żar to nieszablonowa, świetnie brzmiąca elektronika z mocnymi esencjonalnymi basami, szeroką paletą syntezatorów oraz dynamicznym rytmem. To kombinacja swobodnego łączenia stylów takich jak rap, folklor, minimal, nu-rave, indie niosąca ze sobą groove i melodyjność.
Inspiracją do tekstu utworu były pieśni, na które artysta trafił w etnograficznych zapiskach Oskara Kolberga. Refleksje płynące z odbioru tych pieśni dotyczą tego, że pewne sprawy i emocje w człowieku nie zmieniają się, a to, co nas najpełniej zdobi, bardzo często jest najmniej widoczne.
Pierwsze szkice tekstu piosenki powstały podczas performansu audiowizualnego poświęconego cybernetyce. Z upływem czasu utwór ewoluował w kameralnym studio producenta Pawła Gapińskiego, gdzie przybrał obecną formę — mówi o genezie powstawania singla Karol Stolarek, używający Człowiek.
Do singla powstało również wideo, którego twórcą jest Mateusz Zubel – artysta młodego pokolenia, który w swoich pracach eksploruje ludzkie fantazje, filtrując je poprzez inspiracje zaczerpnięte z popkultury.
Najnowszy singiel Człowieka — Żar, jest również zapowiedzią nadchodzącego albumu, który ukaże się już w tym roku na przełomie lutego i marca.

Człowiek to projekt kształtujący się i dojrzewający od wielu lat w głowie piosenkarza, poety oraz artysty wizualnego Karola Stolarka. Przedstawiona przez niego muzyka to wynik kolizji wyobraźni z rzeczywistością. Artysta przy próbie tworzenia swoich dzieł czerpie z dorobku muzyki dawnej oraz współczesnej, posługując się przy tym tekstem w języku polskim modelowanym na wiele różnych sposobów, w których słuchacz może odnaleźć swoją bratnią duszę.

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/02/2024
21 letnia mieszkanka Brooklynu spędziła miesiące pracując nad zupełnie nowym podejściem do konstruowania linii wokalnych. Efekt jest intrygujący, a płyta ukaże się w maju.
Premiera: 24/02/2024
Muzyk zespołu The Coral zapowiada solowy album. "Lotus & The Butterfly" - "folkowo psychodeliczny soundtrack do zapomnianego filmu drogi" ukaże się 29.03. Tymczasem mamy próbkę czyli singiel "Sweet Love".
Premiera: 23/02/2024
Adrianne Lenker, znana z zespołu Big Thief, udostępniła nowy singiel "Fool" pochodzący z jej nadchodzącego solowego albumu "Bright Future", który ukaże się 22.03.
Premiera: 23/02/2024
Morgan Harper-Jones prezentuje nowy singiel "2D", który pochodzi z jej debiutanckiego albumu „Up To The Glass”. Płyta ukaże się 22 marca.