MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Coals

Plaza

22/02/2024

PIAS

1. Plaza

“Plaza" to trzeci singiel duetu Coals, zapowiadający ich polskojęzyczny album "Sanatorium". Tym razem Coals postawili na dość transowy, melancholijny klimat, gdzie słychać wyraźne wpływy alt r&b czy glitch popu.

W piosence “Plaza”, Kacha przenosi nas do opuszczonej galerii handlowej z lat dwutysięcznych, gdzie odkrywa dziwne zakamarki, które wywołują w niej niepokój i uczucie nostalgii. Okładkę do singla stworzył artysta wizualny, Marccelo Gaska, znany z tajemniczych, onirycznych fotografii, w których szczególną uwagę przywiązuje do malarskiego oświetlenia i kompozycji inspirowanej minionymi epokami.

Album “Sanatorium” będzie miał swoją premierę na platformach streamingowych 22 marca. Płyta trafi do sprzedaży w formie winylowej, 19 kwietnia.

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.