MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Chappaqua Wrestling

Plus Ultra

EMI

1. Full Round Table
2. Wayfinding
3. Kulture
4. Need You No More
5. Wide Asleep
6. Fair Game
7. Opaque
8. Not In Love
9. My Fall
10. My Fall II
11. Can I Trick

Eklektyczna podróż. Nie przesadzimy mówiąc, iż mamy też do czynienia z jednym najbardziej błyskotliwych debiutów roku na scenie brytyjskiej.

Chappaqua Wrestling prezentują na tej płycie eklektyczną mieszankę stylów i dźwięków, które wyruszają gdzieś od barokowych harmonii piosenek lat 60-tych, zmierzając przez szumy indie i shoegaze początku lat 90-tych, aż po współcześnie brzmiącą wersję brit-popu.

Album na którym nie ma dwóch podobnych do siebie piosenek, na którym nie ma także przysłowiowych wypełniaczy i gdzie wszystkie utwory są nieprzeciętnymi kompozycjami, brzmi jak muzyczny dziennik z podróży po kilku dekadach popu, rocka i alternatywy. Warto w tę podróż się wybrać. Jedenaście świetnych piosenek, mimo niezaprzeczalnych odniesień do muzycznej historii wyspiarzy, jest przy okazji (dzięki warstwie tekstowej) zapisem współczesnej, pełnej postbrexitowych niepokojów, rzeczywistości.

Zespół tworzą:

Charlie Woods – wokale, gitara
Jake Mac – wokale, gitara
John-Paul Townsend – perkusja
Coco Varda – klawisze, perkusja

Podoba Ci się album

Plus Ultra?

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.