MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Bob Dylan

Shadow Kingdom

02/06/2023

Columbia/Legacy

1.When I Paint My Masterpiece
2.Most Likely You Go Your Way and I'll Go Mine
3.Queen Jane Approximately
4.I'll Be Your Baby Tonight
5.Just Like Tom Thumb's Blues
6.Tombstone Blues
7.To Be Alone with You
8.What Was It You Wanted
9.Forever Young
10.Pledging My Time
11.The Wicked Messenger
12.Watching the River Flow
13.It's All Over Now Baby Blue
14.Sierra's Theme

Najpierw był film. Zapis kameralnych występów Dylana w Santa Monica, na planie zaaranżowanym tak, by oddawał klimat muzycznego klubu. Dziś otrzymujemy soundtrack.

W 2021 roku pandemia i lockdown przerwały “Never Ending Tour”, co pozwoliło na realizację projektu filmowego. W ciągu siedmiu, spędzonych na planie w Santa Monica dni, powstał zapis intymnego występu, podczas którego Dylan i jego zespół wykonują zestaw piosenek specjalnie wybranych na tę okazję. Od “It’s All Over Now Baby Blue” z 1965 roku do “What Was It You Wanted” z 1989. Film zrealizowała Alma Har’el. Po dwóch latach doczekaliśmy się wersji audio.

“Shadow Kingdom” to Dylan intymny, akustyczny i skupiony, ofiarujący nam doskonałą okazję, by raz jeszcze docenić jego songwriterski kunszt.

Podoba Ci się album

Shadow Kingdom?

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.