MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Blowers

Blown Again

Spooky Records

1. Sick Of You
2. Bad 4 You
3. Happy Birthday
4. Shut The Fuck Up
5. Fidel Gastro
6. Slice'n'Dice
7. Youth
8. Hayley
9. Fatal End
10. Wipe My Ass
11. Ashamed
12. Let's Age Disgracefully
13. Roid Rage
14. Natural Loser

Proste, szybkie i melodyjne garażowe granie rodem z podrzędnych knajp, okraszone niewybrednym humorem. To muzyka wybitnie koncertowa, ale na nowym krążku wariackiej ekipy z Melbourne brzmi bardzo dobrze.

Potrzebujesz posłuchać czegoś prostego, bezpretensjonalnego, z dużym czadem? Oto odskocznia od ambitnych i wybitnych płyt, których słuchasz na co dzień. Oto Blowers, którzy w niewybredny sposób powiedzą Ci, że są Sick of You, potem każą Ci Shut the Fuck Up i Wipe my Ass a na koniec stwierdzą, że jesteś Natural Loser.

Podoba Ci się? Nie? To nabierz oddechu, złap dystans, dołącz do trójki wokalistów i wykrzycz to razem z nimi całemu światu. Bo te proste, chwytliwe melodie aż proszą, by zaśpiewać je razem. Zwłaszcza w knajpie. Fizycznie może to być trudne, bo do Melbourne, gdzie stacjonują Blowers jest dość daleko, ale od czego wyobraźnia.

Brud, prostota i knajpiany humor to główne filary ich muzyki. Chodzi o to, żeby było „cholernie szybko, cholernie surowo, cholernie niegrzecznie, cholernie dobrze”. I tak właśnie jest. Niczego więcej nie trzeba się tam doszukiwać.

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.