MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Bill Ryder-Jones

Iechyd Da

12/01/2024

Domino Recording

1. I Know That It’s Like This (Baby)
2. A Bad Wind Blow In My Heart pt. 3
3 .If Tomorrow Starts Without Me
4. We Don’t Need Them
5. I Hold Something In My Hand
6. This Can’t Go On
7. …And The Sea…
8. Nothing To Be Done
9. It’s Today Again
10. Christinha
11. How Beautiful I Am
12. Thankfully For Anthony
13. Nos Da

Być może pierwsza z najpiękniejszych płyt 2024 roku. Bill-Ryder Jones, kiedyś muzyk The Coral, powraca z plecakiem kojących życiowe utrapienia melodii.

“Iechyd Da” to płyta zakorzeniona w miłości, stracie, bólu, złamanym sercu i często głębokim mroku, ale także taka, która także kończy się w miejscach głębokiego piękna, nadziei i radości. “Uwielbiam ten album” – mówi Bill, “nie byłem tak dumny z płyty od czasu ‘A Bad Wind Blows in My Heart’ “

Nazwa albumu oznacza po walijsku dobre zdrowie, a zamykające album „Nos Da” – pięknie zakręcona kołysanka – oznacza dobranoc. „Moja miłość do Walii była zawsze obecna” – mówi. „Stamtąd pochodzi połowa mojej rodziny, straciłem tam brata, całe wakacje w dzieciństwie spędzałem w Szkocji lub Walii. To po prostu magiczne miejsce z niesamowicie pięknym językiem.

Podoba Ci się album

Iechyd Da ?

A te płyty znasz?

Premiera: 23/02/2024
Trzeci album belgijskich "książąt mroku" nagrany w cztery tygodnie, podczas ostrej zimy na przełomie 2022/2023 roku. Nie tak ponury jak poprzednie płyty, ale wciąż pełen surowej energii i emocji.
Premiera: 23/02/2024
4 lata po kapitalnym albumie "Kitchen Sink", Nadine Shah powraca z płytą "Filthy Underneath". Nie po raz pierwszy okazuje się, że wychodzenie z mrocznych życiowych zaułków może zaowocować dziełem wybitnym.
Premiera: 23/02/2024
Piosenki na nowej płycie Real Estate błyszczą i promieniują ciepłem, łącząc nieskrępowany zachwyt wczesnych dokonań grupy z perspektywą wypracowanej dojrzałości.
Premiera: 23/02/2024
W czasie gdy ich klasyczne kawałki sprzed 17 lat trendują na Tik Toku, MGMT przychodzą z nowym albumem."Loss Of Life" budzi wiele szlachetnych skojarzeń i przynosi co najmniej kilka świetnych piosenek.