MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Baxter Dury

Leon

Heavenly Recordings

1. Leon

Baxter Dury otwiera nowy rozdział. Poznajcie najnowszy singiel z przygotowywanego do wydania, albumu.

Muzyk, songwriter i człowiek renesansu Baxter Dury dzieli się drugim singlem „Leon” z nadchodzącego, siódmego studyjnego albumu “I Thought I Was Better Than You”. Krążek, który ukaże się 2 czerwca nakładem wytwórni Heavenly Recordings, został wyprodukowany przez Paula White’a, znanego z pracy w Golden Rules i współpracy z Charli XCX i Dannym Brownem.

„Utwór jest mniej lub bardziej rzeczową relacją z tego, co się stało, gdy Leon – mój okropny kolega z klasy i ja ukradliśmy okulary przeciwsłoneczne z Boots na Kensington High Street w połowie lat 80. Reakcja policji i brak odpowiedniej reakcji rodziców wydaje się szokujący z dzisiejszego punktu widzenia, zwłaszcza odkąd sam stałem się ojcem” – mówi Baxter Dury

Najnowszy album Baxtera Dury’ego, “I Thought I Was Better Than You” to dla artysty wejście w nową erę, a wraz z nią pojawia się nowy charakter. “Faux-confrontational” – tak nazywa go Baxter. Artysta opowiada nie tylko o swoim dzieciństwie, ale także się z niego rozlicza. Mówi otwarcie o toksycznym koktajlu, jakim jest urodzenie się w pozornie szczęśliwych okolicznościach, ze znaczącym nazwiskiem, ale bez struktury czy poczucia odpowiedzialności.
„Jesteś w dość niezręcznej pozycji pomiędzy byciem faktycznie w czymś dobrym, jednak wynikającym z sukcesem odniesionym przez kogoś innego”. Tym “kimś innym” jest jego ojciec, Ian Dury.

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.