MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Baxter Dury

Leon

Heavenly Recordings

1. Leon

Baxter Dury otwiera nowy rozdział. Poznajcie najnowszy singiel z przygotowywanego do wydania, albumu.

Muzyk, songwriter i człowiek renesansu Baxter Dury dzieli się drugim singlem „Leon” z nadchodzącego, siódmego studyjnego albumu “I Thought I Was Better Than You”. Krążek, który ukaże się 2 czerwca nakładem wytwórni Heavenly Recordings, został wyprodukowany przez Paula White’a, znanego z pracy w Golden Rules i współpracy z Charli XCX i Dannym Brownem.

„Utwór jest mniej lub bardziej rzeczową relacją z tego, co się stało, gdy Leon – mój okropny kolega z klasy i ja ukradliśmy okulary przeciwsłoneczne z Boots na Kensington High Street w połowie lat 80. Reakcja policji i brak odpowiedniej reakcji rodziców wydaje się szokujący z dzisiejszego punktu widzenia, zwłaszcza odkąd sam stałem się ojcem” – mówi Baxter Dury

Najnowszy album Baxtera Dury’ego, “I Thought I Was Better Than You” to dla artysty wejście w nową erę, a wraz z nią pojawia się nowy charakter. “Faux-confrontational” – tak nazywa go Baxter. Artysta opowiada nie tylko o swoim dzieciństwie, ale także się z niego rozlicza. Mówi otwarcie o toksycznym koktajlu, jakim jest urodzenie się w pozornie szczęśliwych okolicznościach, ze znaczącym nazwiskiem, ale bez struktury czy poczucia odpowiedzialności.
„Jesteś w dość niezręcznej pozycji pomiędzy byciem faktycznie w czymś dobrym, jednak wynikającym z sukcesem odniesionym przez kogoś innego”. Tym “kimś innym” jest jego ojciec, Ian Dury.

A te kawałki znasz?

Czy ktoś jeszcz pamięta "Electric Feel" albo "Kids"? MGMT czyli twórcy kultowych singli powracają z premierowym utworem i zapowiadają nowy album, który ukaże się w lutym 2024.
Ostatnia piosenka Beatlesów wreszcie ukończona! Z pomocą sztucznej inteligencji domknięto historię, która rozpoczęła się w 1977 roku, gdy Lennon zarejestrował domowe demo z utworem.
Irlandzka wokalistka, Holly Macve w towarzystwie Lany Del Rey, prezentuje jesieniarski przebój roku.
Vera Sola i jej muzyczny spaghetti western czyli singiel zapowiadający płytę "Peacemaker". Album ukaże się w lutym 2024 roku.