MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

B90 Stocznia Gdańska

Klub koncertowy Stocznia Gdańska hala 90B mieści się w w trzykondygnacyjnym obiekcie, objęty zakazem wyburzenia. Na pierwszym piętrze znajduje się Plenum - przestrzeń kreatywna, 3000 m2 otwartych na różne wydarzenia.

Miejsce łączy charakter industrialnego wnętrza z dodatkami z różnych epok – kanapy zbudowane metodą upcyklingu z palet, zużytych plakatów oraz wycofane z użycia stare kanapy kolejki SKM.

(materiały ze strony klubu)

Inne ciekawe miejsca

Klub muzyczny, w którym odbywają się koncerty artystów z całego świata, reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne. Dysponuje w pełni wyposażonym zapleczem gastronomicznym oraz przestronną salą bankietową.
Kino Charlie istnieje od blisko 30 lat przy Piotrkowskiej 203/205 w Łodzi i jest jednym z najważniejszych kin studyjnych w Polsce. Oprócz wydarzeń filmowych można tu także czasem usłyszeć muzykę na żywo!
Trzynastowieczny zamek zbudowany z inicjatywy Bolesława II Łysego i jego syna Bolka I. Dziś mieszczą się tu muzeum i galeria, a także odbywają się liczne imprezy kulturalne i edukacyjne.
Miasto kultury, a nawet czterech kultur, festiwali muzycznych, filmowych, szkół artystycznych, sztuki awangardowej, działań undergroundowych, freaków, pasjonatów, szaleńców i lokalnych patriotów w trudzie i znoju wykuwających łódzką twarz kultury.