MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Arlo Parks

Blades

Transgressive

1. Blades

Arlo Parks prezentuje nową piosenkę i teledysk. Druga płyta artystki ukaże się w maju.

Dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy, Mercury Prize i BRIT Award artystka Arlo Parks udostępniła dziś najnowszy singiel z jej drugiego albumu „My Soft Machine” – pełen groove’u „Blades”, wyprodukowany przez Paula Epwortha. Kompozycja powstała w czasie, który Arlo nazywa “magicznym tygodniem”, kiedy to para wyprodukowała trzy piosenki na album w ciągu pięciu dni. Singlowi towarzyszy teledysk Bedroom z Compulsory Film, którzy pracowali z Arlo wcześniej przy jej klipie “Too Good”.

“Blades to już trzeci singiel z płyty “My Soft Machine”, która ukaże się 26 maja. „My Soft Machine” będzie kontynuacją docenionego przez krytyków i nagradzanego debiutu Arlo „Collapsed in Sunbeams”. Pierwszy krążek artystki ukazał się w 2020 r. i trafił na 3 miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. Album odbił się szerokim echem, czego rezultatem były dwie nominacje do nagrody Grammy, trzy nominacje do BRIT Awards i wygrana w kategorii „Breakthrough Artist”. Artystka zdobyła również nagrodę Hyundai Mercury Music Prize 2021 oraz BBC Introducing Award w kategorii „Artysta Roku”. Jej debiutancki album dotarł również do pierwszej trójki na UK Album Charts i zdobył nagrody AIM Awards za Najlepszy Niezależny Album i UK Independent Breakthrough. Arlo zagrała koncerty na wielu festiwalach na świecie takich jak: Coachella, Glastonbury, All Points East, End Of The Road, Fuji Rocks, Melt, Montreux Jazz, Parklife. (materiały PIAS)

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.