MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Kwit

Mgła

25/01/2024

PIAS

1. Mgła

Duet Kwit debiutuje singlem "Mgła" kwit/квіт to wrocławski zespół muzyki elektronicznej. Współtworzą go Marina Mashtaler, ukraińska wokalistka oraz Johannes Niehaus, kompozytor i producent pochodzący z Niemiec.

Muzyka kwit/квіт to połączenie rozmarzonych dźwięków syntezatorów, maszyn perkusyjnych i opowieści o lasach, miastach, porach roku, miłości i śmierci. W 2023 roku kwit/квіт rozbił bank nagród 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, wykonując “Mgłę” i song “Die Moritat von Mackie Messer” z “Opery za Trzy Grosze” Berta Brechta i Kurta Weila. Oniryczny charakter polskiego teatru jest jedną z inspiracji zespołu, którą artyści zawzięcie eksplorują tworząc muzykę do spektakli, między innymi dla “Wiosna, Lato, Jesień, Zima i znowu Wiosna” (reż. Sofiia Onishchenko), “Mrówki” (reż. Ada Tabisz), “Kwarantanna”, “GODY”, “O+E” (reż. Kuba Tabisz).

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/03/2024
Oto drugi singiel zapowiadający płytę Eels. Utwór "Goldy" został napisany we współpracy z amerykańskim aktorem i frontmanem All American Rejects Tysonem Ritterem,
Premiera: 19/03/2024
19 minut i 20 sekund - piosenką tej długości legenda indie rocka z Portland w Oregonie promuje swój nowy album. Symfonia folku, post i prog rocka i nie tylko. Album w czerwcu.
Premiera: 21/03/2024
Nowy singiel duetu narodził się jako prosta pętla modularnego syntezatora, która szybko zmieniła się w pełnoprawną kompozycję. OD wchodzą na nowe muzyczne terytoria. Efekt jest znakomity.
Premiera: 18/03/2024
Liderka The Big Thief tuż przed premierą solowej płyty (22.03), prezentuje jeszcze jedno nagranie. Przyroda, wędrówka, wolność i mistrzowski songwriting.