MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!
Szukaj
Close this search box.

Kwit

Mgła

25/01/2024

PIAS

1. Mgła

Duet Kwit debiutuje singlem "Mgła" kwit/квіт to wrocławski zespół muzyki elektronicznej. Współtworzą go Marina Mashtaler, ukraińska wokalistka oraz Johannes Niehaus, kompozytor i producent pochodzący z Niemiec.

Muzyka kwit/квіт to połączenie rozmarzonych dźwięków syntezatorów, maszyn perkusyjnych i opowieści o lasach, miastach, porach roku, miłości i śmierci. W 2023 roku kwit/квіт rozbił bank nagród 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, wykonując “Mgłę” i song “Die Moritat von Mackie Messer” z “Opery za Trzy Grosze” Berta Brechta i Kurta Weila. Oniryczny charakter polskiego teatru jest jedną z inspiracji zespołu, którą artyści zawzięcie eksplorują tworząc muzykę do spektakli, między innymi dla “Wiosna, Lato, Jesień, Zima i znowu Wiosna” (reż. Sofiia Onishchenko), “Mrówki” (reż. Ada Tabisz), “Kwarantanna”, “GODY”, “O+E” (reż. Kuba Tabisz).

A te kawałki znasz?

Premiera: 27/02/2024
21 letnia mieszkanka Brooklynu spędziła miesiące pracując nad zupełnie nowym podejściem do konstruowania linii wokalnych. Efekt jest intrygujący, a płyta ukaże się w maju.
Premiera: 24/02/2024
Muzyk zespołu The Coral zapowiada solowy album. "Lotus & The Butterfly" - "folkowo psychodeliczny soundtrack do zapomnianego filmu drogi" ukaże się 29.03. Tymczasem mamy próbkę czyli singiel "Sweet Love".
Premiera: 23/02/2024
Adrianne Lenker, znana z zespołu Big Thief, udostępniła nowy singiel "Fool" pochodzący z jej nadchodzącego solowego albumu "Bright Future", który ukaże się 22.03.
Premiera: 23/02/2024
Morgan Harper-Jones prezentuje nowy singiel "2D", który pochodzi z jej debiutanckiego albumu „Up To The Glass”. Płyta ukaże się 22 marca.