MEGATONY

Tyle dobrej muzyki, ile uniesiesz!

Feist

Multitudes

Polydor

1. In Lightning
2. Forever Before
3. Love Who We Are Meant To
4. Hiding Out in The Open
5. The Redwing
6. I Took All Of My Rings Off
7. Of Womankind
8. Become The Earth
9. Borrow Trouble
10. Martyr Moves
11. Calling All The Gods
12. Song For Sad Friends

Pierwszy po sześcioletniej przerwie, album kanadyjskiej artystki, był nagrywany w okolicy Parku Narodowego Redwood w Kalifornii.

„Multitudes” to szósty pełnowymiarowy album Feist i pierwsza płyta od wydanej w 2017 „Pleasure”. Artystka zaczęła pracę nad wydawnictwem niedługo po narodzinach córki oraz po nagłej śmierci ojca, dwóch skrajnych wydarzeniach, które odmieniły życie Kanadyjki. Artystka przyznała, że przez moment poczuła, jakby już nigdy miała nie wykrzesać z siebie czegoś kreatywnego. Musiała dokonać oczyszczenia, zanim przystąpiła do procesu pisania nowej płyty, „pozbyć się niechcianych prawd”. Feist skierowała się w stronę utworów surowych oraz osadzonych w realizmie, z odrobiną piękna nie z tego świata.

Album powstawał w latach 2021-22 podczas sesji eksperymentalnych pod nazwą „Multitudes”. Fesit pracowała nad projektem z legendarnym Robem Sinclairem, współpracującym wcześniej m.in. z Peterem Gabrielem, Tame Impalą czy z Davidem Byrne’em przy jego „American Utopii”.

Założeniem „Multitudes” było rozbicie konwencjonalnych podziałów między artystą i obserwatorem. Innowacyjny był także 360-stopniowy, immersyjny dźwięk. Album został nagrany w podobnych warunkach, w krystalicznej jakości dźwięku Dolby ATMOS. Za ten aspekt odpowiadał producent i inżynier Robbie Lackritz.

Urodzona w Nowej Szkocii i wychowana w Calgary Feist stawiała pierwsze kroki na scenie w lokalnym punkowym zespole jako nastolatka. W 1999 ukazał się jej debiut „Monarch (Lay Your Jewelled Head Down)”, niezależne wydawnictwo dostępne w sprzedaży na koncertach. Współtworzyła uwielbiany indie-rockowy kolektyw Broken Social Scene. Następnie osiągnęła oszałamiający sukces z solowym albumem „Let It Die”). W 2007 ukazał się jej kolejny świetnie przyjęty krążek, „The Reminder”. Następnie Feist wydała „Metals” oraz „Pleasure”. (metriały Universal)

A te płyty znasz?

bar italia, jeden z najciekawszych londyńskich zespołów wydał właśnie drugi album w tym roku. "The Twits" został nagrany przez trio w ciągu ośmiu tygodni od lutego 2023 roku w prowizorycznym domowym studiu na Majorce i zmiksowany przez Martę Salogni.
Sufjan Stevens powraca z w pełni autorskim albumem. Drink z muzycznej elokwencji i naturalnej wrażliwości smakuje doskonale.
Fantastyczny zestaw piosenek, stylistycznie rozpiętych między westernową twórczością Ennio Morricone a klimatem starych albumów Scotta Walkera. Nie sposób w dwóch zdaniach opisać bogactwa tej płyty.
Makabryczna przejażdżka po mrocznych zaułkach dźwięku, wypełnionych toksycznymi odpadami elektronicznymi. 50 krótkich opowiadań o przemocy, zagrożeniu i walce. Transujące rytmy miejskich plemion splatające się z industrialnymi zgniataczami i szamańskimi zaklęciami.